Informacje z medycyny estetycznej i medycyny sportowej. Zdrowy Portal - Warszawa!

Informowanie lekarza o spotkaniach z bioterapeutą

Jest rzeczą oczywistą, że dopóki ataki występują, nie sugeruję rodzicom, aby odstawili leki. Mówię co najwyżej, aby zmniejszyli dawkę o jedną piątą, jedną szóstą i jeśli ataki będą się mimo to zmniejszać (a wiem przecież z góry, że będą), to w ciągu pięciu, sześciu miesięcy można będzie lek całkowicie odstawić. Ale bywa i tak, że matka nie słucha moich sugestii i, nic mi nie mówiąc, już po jednym razie odstawia wszystkie leki i także widzi szybszy rozwój umysłowy i wyraźnie zmniejszoną liczbę ataków. Mogę zatem z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że po rozpoczęciu bioterapii takie zbyt szybkie odstawienie leków w dziewięciu przypadkach na dziesięć niczym dziecku nie zagraża. Stany padaczkowe wyraźnie się wyciszają i obserwuje się poprawę rozwoju fizycznego i umysłowego dziecka.

Zdarza się, że matki zapoznają lekarzy z faktem rozpoczęcia spotkań z bioterapeutą. Wielu z nich wartościuje ten fakt pozytywnie. Inni sugerują, bądź żądają zaniechania tych spotkań, strasząc na dodatek matki szkodliwością takich działań. Ponieważ matki widzą w bardzo krótkim czasie zmiany na korzyść, takie że wywołują one czasem ich euforię, ostrzeżenia takie brzmią jak przykry zgrzyt żelaza po szkle. Im większa poprawa widoczna gołym okiem i im ostrzej wypowiedziany zakaz, tym bardziej obniża się lekarski autorytet. Najostrzejsze zakazy wywodzą się z najbardziej renomowanych warszawskich ośrodków, chociaż i tam można znaleźć niejednego pro- tagonistę bioterapii.

Najmocniejszy argument bioterapii zostawiłem na sam koniec. Wiadomo, że jeśli ataki padaczki wyciszą się i nie występują przez jakiś czas, to niechybnie powracają przy każdej podwyższonej temperaturze. Otóż zdarzyło się już cały szereg razy, że ci z moich pacjentów, u których ataki padaczki ustąpiły, nie raz i nie dwa chorowali na zwykłe zapalenie górnych dróg oddechowych, towarzyszyła temu wysoka nieraz temperatura, a mimo to ataki nie pojawiły się.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.