Informacje z medycyny estetycznej i medycyny sportowej. Zdrowy Portal - Warszawa!

Krok do przodu w medycynie

Mając przed sobą pacjenta w gabinecie lekarskim jest stosunkowo łatwo zbliżyć się do jego wymagań. Rozwiązać wątpliwości, naświetlić w możliwie piosty i zrozumiały sposób, pewne medyczne problemy.

Pisząc dla szerokiego grona czytelników, trudno dogodzić wszystkim. Łatwo natomiast, nasilić podświadome objawy i zmartwienia związane z chorobą, czy też nawet spowodować powstanie urojonych dolegliwości. Autor był więc pełen wątpliwości pytając siebie wielokrotnie, czy korzyści, które odniosą niektórzy z czytania tej książki, będą przewyższały ewentualnie zaistniałe szkody psychologiczne. Czy ta forma ekspresji lekarskiej, nie powiększy liczby pacjentów hipochondryków i „zawodowców”, zaabsorbowanych w nadmierny sposób stanem swego zdrowia?

Jest faktem, że w wielu dziedzinach medycyna zrobiła znaczny krok do przodu. Jest również prawdą, że osiągnięcia medycyny wiążą się z sukcesami nauki jako całości.

Jednak mimo tego postępu, każdy z nas pozostał tylko człowiekiem. Pełnym obaw i wątpliwości. Często przerażonym najmniejszą dolegliwością. I jednocześnie człowiekiem… pełnym wiary i nadziei w specjalne, cudowne leczenie. W obecnych czasach wiara ta została spotęgowana, nie tylko przez niezaprzeczalne osiągnięcia medyczne, nie tylko przez powszechną, łatwo dostępną pomoc lekarską, ale również przez masowe środki przekazu.

Wielu więc pacjentów, którzy mimo tych osiągnięć nadal choruje i cierpi, i którzy w swym mniemaniu nie otrzymują odpowiedniej ilości czasu, zrozumienia, zainteresowania i poświęcenia ze strony lekarzy, może popadać w wątpliwości.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.