Informacje z medycyny estetycznej i medycyny sportowej. Zdrowy Portal - Warszawa!

Małżeństwo w obliczu choroby jaką jest nerwica

Spróbujmy teraz zastosować to do Marii. W jej małżeństwie występowały problemy innego rodzaju, przy których warto zatrzymać się dłużej, gdyż są one typowe dla kobiet z trudnościami nerwicowymi.

MĄŻ MARII, podobnie jak ona, w zasadzie uważał małżeństwo za dobre. Teraz zaniepokojony był chorobą żony, ale również drażnił go jej płacz i ciągłe narzekania. Lekarze stwierdzili, że nic jej nie jest, powinna więc przestać przejmować się i wziąć się trochę w garść.

Przed chorobą Maria była energiczna, pewna siebie. Świetnie radziła sobie z pracą i z obowiązkami domowymi. Przeszkadzało mu trochę to, że żona była zbyt wymagająca. Przesadnie dbała o porządek i zamęczała tym domowników. Nie tolerowała też najmniejszego nieposłuszeństwa u dzieci, zwłaszcza u syna, który był trochę rozbrykany. Bolało go, że Maria jest nieufnie nastawiona do jego matki. Wyczuwał, że jej nie lubi, mimo że nie okazuje tego. Matkę uważał za ideał kobiety. Jest jego zdaniem czuła i wyrozumiała, nie myśli o sobie. Opiekuje się ich dziećmi i w przeciwieństwie do Marii jest dla nich tolerancyjna. Dba o dom i pomaga synowej we wszystkim, wykazując dużo dobrej woli.

Kiedy poznał Marię i potem, gdy starał się o nią, wydawało mu się, że będzie ona dobrą żoną. Podobała mu się jej stanowczość i zaradność, podziwiał jej zasady moralne. Była rozsądna i poważna, nie tak jak inne dziewczyny. Po ślubie stopniowo się zmieniła. Zmiana ta stała się szczególnie wyraźna w ostatnich latach. Próbował tłumaczyć ją tym, że miała dużo obowiązków i kłopotów z dziećmi. Straciła swoją pogodę, stała się oschła i rozdrażniona. Stałe wszystkim zwracała uwagę, czepiała się drobiazgów. Matka również była zdania, że Maria za mało dba o męża, wszystko robi jak z musu. Coraz wyraźniej widział zalety matki kontrastujące z wadami żony. Wyczuwał także, że Maria jest ciągle niezadowolona z niego. Nie wiedział o co chodzi, ani jak ma się wobec niej zachowywać, żeby było dobrze. W pożyciu seksualnym była zawsze obojętna, a ostatnio coraz częściej odpychała go. Od czasu jej choroby przestali żyć ze sobą. Przyczyniło się to do jeszcze większego oddalenia się od siebie.

Tych wszystkich spraw nie uważał w gruncie rzeczy za poważne problemy. Widział, jak wyglądają inne małżeństwa, choćby jego kolegów. Ich małżeństwo jest w sumie udane. Najważniejsze, że Maria jest poważna i rozsądna, może zawsze na niej polegać. Pewny jest też jej wierności. Wydaje mu się teraz, że może te wszystkie zmiany spowodowane są chorobą. Poza tym wszystko mogłoby pozostać tak jak jest.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.