Informacje z medycyny estetycznej i medycyny sportowej. Zdrowy Portal - Warszawa!

Problemy występujące przy nerwicy – dalszy opis

Chcemy powiedzieć jasno, że zależność sama w sobie nie jest niczym nienormalnym czy nerwicowym. Jest ona każdemu z nas potrzebna. Każdy z nas chce mieć oparcie w osobach bliskich i pragnie być przez nie kochany. Kiedy jednak rodzi się niezadowolenie z istniejącego stanu rzeczy lub gdy powstają u jednej z współzależnych od siebie osób objawy nerwicowe, wówczas musimy się zastanowić, czy wszystko jest w porządku we wzajemnych stosunkach i czy ukryte konflikty nie są przyczyną tego, że wzajemna współzależność nie spełnia swoich celów, a ciąży lub przeszkadza.

Problemy związane z zależnością występują, jak już wspomnieliśmy, nie tylko w stosunku do rodziców, choć stosunki z rodzicami są ich modelem wyjściowym. Potrzeby takie są równie naturalne dla ludzi dorosłych. Mogą być jednak skierowane do różnych osób i wyrażać się w różnej formie. Silne zależności uczuciowe można > obserwować np. w przyjaźni czy w małżeństwie.

Czy w małżeństwie Marii odgrywały rolę jakieś problemy związane z zależnością? Na pierwszy rzut oka można by sądzić, że nie. Przecież Maria wcześnie rozpoczęła samodzielne życie. Przyjęła w małżeństwie pełną odpowiedzialność, a nawet brała nń siebie nadmiar obowiązków. Czytelnik powie: – To samodzielna i dojrzała osoba, która nie boi się ciężarów życia codziennego, samodzielności ani obowiązków, lecz wręcz przeciwnie, wychodzi im naprzeciw.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.